به نام خداوند جان و خرد      کز این برتر اندیشه بر نگذرد

سپاس و ستایش خداوند را که با لطف و عنایت بی کرانش یک بار دیگر سکان بزرگترین رویداد علمی مهندسی کشور  که همانا برگزاری کنفرانس ملی و بین المللی مهندسی مکانیک ایران است را بعهده اینجانب گذاشت.

سپاس و ستایش خداوند را که با مساعدت بی انتهایش همکاران پرتلاش را کنار اینجانب قرار داد تا این فعالیت بسیار سخت و سنگین را شروع و انشاء الله با همت و تلاش همگانی به اتمام برسانیم.

بخشی از میراث ما در قالب اسناد و مدارک و تک تک اوراق مقالاتی است که از گذر زمان و در 26 سال گذشته عملکرد انجمن مهندسان مکانیک ایران در 26 کنفرانس  ملی بین المللی برگزار شده گذشته توسط این انجمن در گوشه گوشه ایران مورد توجه و عنایت اهل تحقیق و پژوهش در مهندسی مکانیک است و بسیارخوشحالیم که هر ساله به حجم این مدارک و اسناد ارزشمند افزوده خواهد شد.

بسیار خرسندم که امسال برای اولین بار انجمن مهندسان مکانیک ایران تصمیم به برگزاری این کنفرانس توسط هیئت مدیره انجمن و بدون واگذاری مستقیم آن به دانشگاههای کشور گرفته است . ضمن تشکر از کلیه دانشگاههایی که در 26 سال گذشته مسئولیت انجام این کار عظیم علمی را بعهده داشته اند و مطمئناً از تجربیات ارزشمند خود ما را بهره مند خواهند ساخت، امیدواریم که بتوانیم این رویداد بزرگ علمی را در حد و شاًن جامعه بزرگ مهندسی مکانیک کشور  با کیفیت علمی ، اجرائی خوبی برگزار نمائیم.

اینجانب دست تک تک دوستان و همکارانی که علاقمند همکاری در این فعالیت بزرگ علمی هستند را به گرمی فشرده و از حضور و وجود پر برکت آنان و مساعدت همگان  استقبال می نمایم.

امید است با یاری خداوند و راهنمائی بزرگان جامعه مهندسی مکانیک ایران و همکاری همه عزیزان بتوانیم این کار بزرگ را  انجام و موجبات رضایت خداوند و همه اساتید بزرگوار ، پژوهشگران گرامی ، صنعتگران محترم و دانشجویان عزیز را فراهم نمائیم.

منتظر قدوم مبارک و مشارکت تک تک عزیزان و همکاران محترم مهندسی مکانیک کشور و همچنین همکاران مقیم خارج از کشور در این رویداد علمی که از تاریخ 10 تا 12 اردیبهشت 1398 در تهران برگزار می شود خواهیم بود.

با تشکر و احترام

دکتر غلامحسین لیاقت

دبیر کنفرانس